3K Automatyka Grzegorz Kupiec

59-300 Osiek

ul. Miedziana 47

NIP: 692-246-53-48

REGON: 363099394

 

tel. 577 068 800

biuro@3kautomatyka.pl

 

Siedziba:

3K Automatyka

51-502 Wrocław

u. Swojczycka 82

DANE FIRMY

Copyright 2023 | 3K Automatyka

577 068 800

Firma elektryczna

ARCHITEKTURA

REFERENCJE

 

 

 

Odbiory i uruchomienia SN/nn

Czytaj więcej

 

 

 

 

Przeglądy SN/nn

 

Czytaj więcej

 

 

 

 

Pomiary elektryczne

 

Czytaj więcej

 

POLECAMY

KONTAKT

OFERUJEMY

Zwiększenie wydajności

Zmniejszone obciążenie elektryczne kabli, wyłączników i transformatorów wydłuży żywotność sprzętu i ograniczy związane z nim przestoje do minimum.

Zwiększenie mocy

Pragną Państwo się rozwinąć, ale nie można ze względu na ogranicznia dostępnej mocy? Poprawa współczynnika mocy może pozwolić na montaż dodatkowych odbiorów.

 

Oszczędności

Opłaty do Zakładu Energetycznego za pobieraną moc bierną potrafią być bardzo wysokie. Przeważnie zwrot z inwestycji w baterię kompensacji mocy biernej zwraca się do 12 miesięcy od instalacji.

KORZYŚCI Z POPRAWY WSPÓŁCZYNNIKA MOCY

Oferta

Baterie kondensatorów

 

 

Czym jest korekcja współczynnika mocy?

 

Współczynnik mocy (Cos φ) to stosunek mocy rzeczywistej (kW) do mocy pozornej (kVA) i jest wykorzystywany jako wskaźnik wydajności zakładu przemysłowego lub handlowego. 

 

Jest on określany, jako kosinus kąta pomiędzy wektorami napięcia i prądu. Współczynnik mocy równy jest 1 wtedy, gdy napięcie i prąd są ze sobą w fazie, a wynosi 0, gdy obydwa wektory są przesunięte względem siebie o 90 stopni. 

 

Kondensatory generują moc bierną, natomiast cewki ją absorbują. Na tym fundamentalnym mechanizmie opiera się kontrola współczynnika mocy (kompensacja). Kondensatory włączane są do obwodu, aby częściowo zlikwidować moc bierną obciążenia. 

 

Dąży się do tego, aby współczynnik mocy odbiorców energii elektrycznej był bliski jedności, ale można przyjąć, że wartość powyżej 0,95 jest uważana jako prawidłowy współczynnik mocy i zwykle wystarcza, aby uniknąć opłat karnych na fakturze za energię elektryczną.

 

 

 

Firma elektryczna

Realizację poprawy współczynnika mocy wykonuje się poprzez montaż baterii kondenstatorów przeważnie blisko rozdzielnicy. Często można się spotkać z doborem baterii kondenstatorów na podstawie faktury z Zakładu Energetycznego, ale ten sposób doboru może być niedokłady i nie uwzględniać innych problemów takich jak występowanie wyższych harmonicznych w sieci.

 

Dobór odpowieniej wielkości i mocy jest przeprowadzany na podstawie pomiarów z przenośnych analizatorów parametrów sieci zainstalowanych u Państwa przez okres jednego tygodnia na zasilaniu głównym. Pomiar odbywa się bez potrzeby wyłącznia zasilania, więc jest on całkowicie nieinwazyjny.

 

Po pomiarach przekazywany jest Państwu raport wraz z wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi wymaganych komponentów do budowy baterii kondensatorów oraz ofertą na kompleksową realizację usługi.

 

 

Przeważnie zwrot z inwestycji w baterię kompensacji mocy biernej zwraca się do 12 miesięcy od instalacji.

 

 

 

W celu przeprowadzenia audytu dotyczącego pomiarów i pomocy w zakresie korekty współczynnika mocy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kompensacja mocy biernej

Przegląd instalacji

KONTAKT